• O firmie

 • Kontakt

 • Szkolenia

 • Aktualności

Szkolenia polsko-niemieckie


* realizacja  dotychczasowych  edycji szkoleń polsko-niemieckich  była możliwa dzięki  dofinansowaniu ze strony instytucji niemieckich. O tym, czy w roku 2017 uzyskamy wsparcie finansowe  poinformujemy  bezzwłocznie.

Szkolenia polsko-niemieckie prowadzone są na polskim rynku od 2005 roku przez konsorcjum tworzone przez  F+U Internationale Berufsakademie Berlin oraz CEDOZ - Centrum Doskonalenia Zarządzania. Do tej pory ukończyło je 940 menedżerów z 645 firm polskich i zagranicznych działających w Polsce.

* Uczestnicy szkoleń polsko-niemieckich nie muszą znać języka obcego - niemiecka część zajęć jest tłumaczona.

   Szkolenia te adresowane są do następujących grup menedżerów, specjalistów i pracowników:


 • związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi,
 • zarządzających procesami i zespołami produkcyjnymi,
 • zarządzających sprzedażą i marketingiem,
 • specjalistów i menedżerów zajmujących się szkoleniami dla pracowników, w tym zwłaszcza prowadzących szkolenia produktowe

Przedstawicieli  ww. grup serdecznie zapraszamy do udziału w  poniższych szkoleniach:

1. Polsko-Niemieckie Studium dla Kadry Kierowniczej "Nowoczesne zarządzanie produkcją".

2. Polsko-Niemieckie Studium dla Kadry i Specjalistów "Nowoczesne Zarządzanie Zasobami Ludzkimi".

3. Polsko-Niemieckie Studium dla Kadry Kierowniczej "Zarządzanie rentownością sprzedaży na rynku b2b".

4. Polsko-Niemieckie Studium dla Trenerów Biznesu "Train the trainer”.

 

Program każdego ww. Studium składa się z 2 części:

a) cykl zajęć w Polsce (w zależności od Studium: trzy - cztery- lub pięć  3-dniowych sesji szkoleniowych);

b) 4-dniowy pobyt w Berlinie, dofinansowany w 50% ze środków unijnych. Udział w sesji w Berlinie jest dobrowolny (tylko dla zainteresowanych uczestników) Na program sesji berlińskiej składa się cykl seminariów poświęconych głównie  formom wsparcia ze strony niemieckich, unijnych i polskich instytucji rządowych dla firm polskich planujących współpracę z firmami niemieckimi lub rozpoczęcie działalności na rynku niemieckim. Seminaria odbywają się w:

*Bundestagu  (spotkanie z niemieckimi parlamentarzystami, członkami  parlamentarnej grupy ds. współpracy z Polską),

* Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Technologii („round table”),

* Niemieckim Biurze Promocji Gospodarki,

* Ambasadzie Polskiej.

W programie sesji berlińskiej znaleźć się może także wizyta studyjna w wybranym przedsiębiorstwie niemieckim.

 

Poza udziałem w ww. seminariach uczestnicy korzystają także podczas pobytu w Berlinie  z bogatego programu kulturalnego.

 

*Rozpoczęcie kolejnych edycji wszystkich ww. szkoleń polsko-niemieckich zależne jest od decyzji o dofinansowaniu z funduszy  niemieckich.

O planowanym terminie uruchomienia szkoleń polsko-niemieckich  poinformujemy natychmiast po uzyskaniu dofinansowania.

Szczegółowe informacje na temat każdego Studium tj. program, harmonogram i miejsce zajęć, odpłatność i terminy zgłoszenia udziału, trenerzy prowadzący zajęcia, dodatkowe świadczenia podczas zajęć (wyżywienie i hotel), formularz zgłoszenia udziału, ocena zajęć przez wcześniejszych uczestników, znajdziecie Państwo w menu po lewej stronie pod nazwą interesującego Państwa szkolenia.

Pełne  odpowiedzi na wszelkie pytania otrzymacie Państwo także dzwoniąc lub pisząc do nas: tel.  71 342 47 58 lub  502 398 058

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Polsko-niemieckie szkolenia menedżerskie łączą w sobie wiele korzyści, tworzących ich unikalny na polskim rynku charakter:

 • Absolwenci otrzymają dyplomy niemieckie (sygnowane przez CEDOZ) - nasz niemiecki partner jest wiodącą w Niemczech i w Unii Europejskiej instytucją szkolącą menedżerów, dlatego uzyskane certyfikaty i dyplomy mogą znacząco pomóc w rozwoju kariery uczestników na rynku menedżerskim w Polsce, Niemczech i innych krajach UE.
 • Absolwenci tego szkolenia będą mogli ubiegać się o uzyskanie „Europejskiego Certyfikatu Kompetencji Menedżerskich”, który jest unijnym dokumentem poświadczającym kompetencje menedżerskie przed pracodawcami wszystkich krajów UE. System unijnej certyfikacji kompetencji menedżerskich został opracowany w ramach projektu unijnego „ESO-CSA”, i będzie wdrażany w  w najbliższej przyszłości w krajach UE. CEDOZ – jako jedyna polska instytucja – uczestniczy w tym projekcie i będzie w przyszłości członkiem unijnej sieci instytucji przeprowadzających procedurę certyfikacyjną. Projekt został nagrodzony przez Komisję Europejską Europejską Nagrodą Jakości (więcej na temat: www.cedoz.eu link projekty unijne, oraz http://cemes.eu/
 • Praktyczna wiedza i efektywne szkolenie w małych 15-osobowych grupach - szkolenia koncentrują się na tym, jak zastosować najnowsze know-how w praktyce zarządzania w firmach uczestników w celu wzrostu ich konkurencyjności.
 • Biznes - podczas dodatkowej, dobrowolnej sesji w Berlinie uczestnicy wezmą udział w wielu seminariach organizowanych przez niemieckie instytucje rządowe, izby i organizacje gospodarcze oraz Ambasadę Polską poświęcone rynkowi niemieckiemu oraz wsparciu współpracy firm polskich i niemieckich.
 • Atrakcyjne spędzenie czasu wolnego (poza zajęciami) podczas zajęć w Polsce - celem jest integracja uczestników szkolenia i zidentyfikowanie możliwości współpracy pomiędzy ich firmami oraz udział w licznych imprezach kulturalnych podczas sesji w Berlinie.
 • Nasze szkolenia są dofinansowane ze środków unijnych - uczestnicy pokrywają tylko 50% kosztów pobytu i organizacji sesji w Berlinie (sesja w Berlinie jest dobrowolna – tylko dla zainteresowanych).

 

Uwaga – zamknięte szkolenie polsko-niemieckie.

*istnieje możliwość zorganizowania zamkniętego szkolenia polsko-niemieckiego tj. tylko dla grupy menedżerów i/lub  przedsiębiorców z jednej firmy lub zrzeszonych w organizacji typu stowarzyszenie/izba gospodarcza itp. W przypadku szkolenia zamkniętego, program szkolenia w Polsce i ewentualnego pobytu w Niemczech jest zawsze budowany wspólnie z zainteresowaną firmą/instytucją.

 

Z przyjemnością i szybko odpowiemy na wszelkie Państwa PYTANIA dotyczące szkolenia otwartego i/lub zamkniętego poprzez drogę telefoniczną  ( 71 342 47 58  lub 502 398 058 bądź mailową  ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )  – patrz: KONTAKT i FORMULARZ KONTAKTOWY.

 Do zgłoszenia udziału w wybranym Studium możecie Państwo użyć zamieszczonego niżej (w pliku pdf) uniwersalnego formularza zgłoszenia udziału w szkoleniu polsko-niemieckim lub użyć formularza zgłoszeniowego znajdującego się w menu (po lewej stronie) pod nazwą interesującego Państwa polsko-niemieckiego studium.